До вершин педагогічної майстерності

09.02.2017 11:21

Завершився І (міський) етап Всеукраїнського професійного конкурсу «Учитель року-2017». Найкращою серед вчителів початкових класів м. Бердичева за конкурсними випробуваннями та рішенням журі було визнано вчителя НВК №10 Бойко Тетяну Миколаївну, яка 1-2 лютого 2017 року на базі навчальних закладів Житомира творчо представила наше місто та школу, продемонструвавши високий рівень педагогічної майстерності, компетентентності, науково-методичної підготовки.

Педагогічне кредо Тетяни Миколаївни: «Учитель сіє знання не лише в пам’яті й свідомості учнів, а передусім у їхніх душах і серцях».

Автопортрет «Я – педагог і особистість»

Я щоранку заходжу в клас

На дитячих обличчях – усміх.

Що я варта, діти, без вас?

Ви натхнення моє і успіх.

Я – вчитель, справжній педагог, який у школу прийшов за покликом серця, залишаюсь учителем і сьогодні, коли школа переживає труднощі. Впевнена, якщо ти пройшов відрізок шляху і не зустрів перед собою перешкод, то це надійна ознака того, що шлях цей не твій. Твій шлях тільки той, де ти знайдеш труднощі, а їх подолання вимагатиме від тебе напруження всіх твоїх сил.

Після спілкування з Учителем Шалвою Олександровичем Амонашвілі дала собі слово дотримуватись заповідей гуманної педагогіки:

• Любити кожну Дитину щиро, віддано, мудро.
  • Вірити в безмежність кожної Дитини.
  • Приймати кожну дитину такою, якою вона є, і намагатися зрозуміти її.

Ви запитаєте мене чому саме гуманна педагогіка? Відповім: гуманна педагогіка – наука, виражена більше в почуттях, ніж у словах. Вона допомагає вести пізнавальне сходження учнів від важкого до більш важкого і від успіху до успіху, дарує радість пізнання і вселяє в кожну Дитину віру у свої можливості. Я не уявляю вдосконалення своїх учнів, без вдосконалення самої себе.

Я – особистість… Кожного ранку я прокидаюсь посміхаючись своєму відображенню в дзеркалі і вірю, що все складеться найкращим чином. Девізом свого життя вважаю східну мудрість: «Ніхто тобі не друг, ніхто тобі не ворог, кожен для тебе вчитель». Найкращими учителями для мене є мої учні. Вони дуже різні: допитливі й запальні, відверті й вразливі, агресивні й довірливі, більш комунікабельні і практичніші, менш боязкі і, разом з тим, конфліктніші.

Я – особистість… Маю ціль в житті, і не одну. Це ніби сходинки, по яких я піднімаюсь все вище і вище до відомої тільки мені вершини. А основна ціль в моєму житті – гармонія з самою собою, гармонія думок, тіла та душі. Намагаюсь відчувати цей світ усіма органами: відчуваю на смак, на дотик, я бачу його, відчуваю його запахи, чую його голоси. Я повна позитивних думок і емоцій: люблю подорожувати, співати, спілкуватись з цікавими людьми, споглядати красиві краєвиди, слухати гарну музику, готувати смаколики для рідних людей.

Я – особистість… Прагну бути щасливою, знаючи, що щастя тільки множиться, коли розділиш його з достойними людьми. Я кожного разу вхоплюю синього птаха щастя за величезний яскравий хвіст, щоб хоч на мить відчути смак удачі. Вірю, що тільки своїми руками я зможу збудувати храм своєї особистості.

Працюю над тим, щоб своїми вчинками переконати освітян, що діти краще вчаться там, де їх виховують з любов’ю, терпінням і вірою. Якщо хочемо виховати в Дитині благородство, то той, хто виховує повинен бути благородним, і засоби, обрані для виховання, теж повинні бути благородними.

Я – учитель, це незмінно.  І хочу, щоб сьогодні і завтра мене оцінювали не лише за рівнем навчальних досягнень моїх вихованців, а й за щасливі очі моїх учнів, за те, що кожного ранку дітвора з радістю біжить до школи, до рідного класу.

Я – учитель, а Вчитель – це професія від Бога. Всі інші – від учителів.

Дякую Всесвіту, що для цієї великої місії у земному житті він вибрав саме мене.

Вітаємо Тетяну Миколаївну з перемогою у міському етапі конкурсу!

Пишаємось Вашими успіхами і досягненнями.